BT Sistem Yönetim Hizmeti (Managed Services)

BT Sistemlerinizi Tam Zamanlı ve Profesyonel Bir Ekiple Yönetimi

Hizmet Sunumu

BT Yönetim Hizmetlerinin sunumu için öncelikle yeni bir teknik kadro oluşturulur. Sözleşme kapsamında yer alan teknolojilere uygun danışmanlar müşterilerimizin ofisinde ve/veya NovaBOLD ofisinde görevlendirilir. NovaBOLD Destek Merkezinde yer alan mevcut danışmanlarda bu ekibe ayrıca destek sağlar. Eğer müşterilerimiz talep ederse kendi teknik personelini, tüm tarafların onayından sonra, NovaBOLD kadrosuna transfer edebilir.

Ekip yapılandırılmasından sonra hizmet içeriğine uygun süreç ve teknoloji gereksinimleri ortaya çıkartılır, öncelikle mevcut kaynaklar kullanılır, eğer gerekli ise yeni kaynaklar (yazılım, donanım, diğer teçhizat, v.b.) tedarik edilir. Bu aşamadan sonra sözleşmede belirlenen kapsama ve Hizmet Seviyesi Taahhüdüne (SLA) göre hizmetlerin operasyonel olarak çalıştırılması ve yönetilmesi sağlanır. Periyodik raporlama ile müşterilerimize hizmete dair bilgiler sağlanır.

Hizmet Seviyesi Taahhüdü (SLA)

BT Yönetilen Hizmetler konsepti ile müşterilerimize bir Hizmet Seviyesi Taahhüdü (SLA) verilir. Burada amaç hizmetin hep istenen kalitede olmasını garantilemektedir. Sözleşmede tanımlı SLA uyumsuzluğu anında tespit edilebilir ve sözleşmeye göre cezai yaptırımlar içerebilir. SLA değerleri beklenen hizmetlerin firma için toleransına ve dünya ölçeğinden pratiklere bakılarak taraflarca belirlenir.

Örnek SLA Tanımları

 • Mesajlaşma sisteminin %99,9 çalışır durumda tutulması
 • Bir son kullanıcı destek çağrısına 1 saat içerisinde ilk cevabın verilemesi ve 4 saat içerisinde çözüm bulunması
 • Son 1 aylık veritabanı yedeklerinin bulundurulması
BT Sistem Yönetim Hizmeti Teklifi
""
1
Bakım ve Destek Hizmet Teklifi
Firma/Kurum Adıyour full name
Ad Soyadyour full name
Telefonyour full name

Teklif oluşturabilmemiz için lütfen firmanız ve beklentileriniz ile ilgili aşağıdaki sorularımıza yanıt veriniz. 

Hangi Teknolojiler İçin Hizmet İstiyorsunuz?
diğer kategorisine giren teknolojileri lütfen buraya yazınız.
0 /
Hizmet Penceresi Nasıl Olmalı?Lütfen bir tanesini işaretleyiniz.
Coğrafi Kapsam Nasıl OlmalıHizmet hangi illerde verilecek?
Hizmet AktiviteleriLütfen hangi hizmet aktivitelerinin paketinizde olmasını istediğinizi belirtiniz.

Altyapınızı daha yakından tanımamıza yardımcı olacak döküman ya da şekillerinizi buradan yükleyebilirsiniz.

Fileupload
Dosya Yükle
Previous
Next

Hizmetin Tanımı

BT Yönetim Hizmetleri (Managed IT Services) konsepti Bilgi Teknolojileri biriminizin ürettiği servislerin tamamının ya da bir kısmının NovaBOLD danışmanları ile yerine getirilmesi ve yönetilmesidir. Hizmet kapsamı ve müşterilerimizin hizmet sürekliliği beklentilerine göre sözleşmeye bir Hizmet Seviyesi Taahhüdü (Service Level Agreement, SLA) tanımlanır. SLA gereksinimlerini yerine getirebilmek için firmanızda ve merkez ofisimizde ihtiyaç duyulan yetkinlikte ve adette BT sistem uzmanlarını istihdam ederiz.

Hizmetin SLA tanımlarına göre sürekliliği sağlamak için ne türlü bir düzenleme ve maliyet (sistem uzmanlarını eğitimleri, sistem uzmanlarının yedeklemesi, altyapı izleme araçları v.b.) gerekiyorsa tamamen bize aittir. Müşterilerimiz sadece aylık bazda taahhüt ettiğimiz süreklilik SLA’sı ile uyumlu olup olmadığımızı periyodik raporlar ya da güncel aktivitelerle takip eder. Sunulan hizmetin SLA ile uyumlu olmadığı aylarda, sözleşmede tanımlanmış olan penaltı bedelini müşterimiz NovaBOLD’a faturalayabilir. Tamamen servis odaklı ve müşterilerimizi koruyan bir hizmet yönetimi anlayışı söz konusudur. Bu hizmet ile tüm yönetim ve operasyonel riskler NovaBOLD’a transfer edilmiş olur.

Bu hizmet taraflar arasında yıllık sözleşme olarak yapılandırılır ve faturaları aylık olarak üretilir.

Kazanımlarınız

 • İnsan kaynağı maliyetleri (maaş, kıdem, ihbar, izin), eğitim gereksinimleri, bakım ve destek gibi mevcut maliyetlerinizle karşılaştırdığınızda daha uygun maliyete aylık operasyonel giderler
 • Alanında yetkin BT Danışmanlarının ofisinizde bulundurulması
 • NovaBOLD merkez ofisindeki deneyimli diğer danışmanların hizmet yönetim döngüsüne dahil olması
 • ITIL temelli BT Hizmet Yönetim süreçlerinin kurumunuza göre özelleştirilmesi
 • Hizmet seviyesi standardizasyonu ve işinize uygun taahhütler (SLA)

Kimler Bu Hizmeti Almalı?

 • BT insan kaynağı yatırımı yapmak istemeyen ve BT Hizmetlerine aylık kira bedeli ödeyerek sahip olmak isteyen firmalar
 • Bir BT birimi olan ancak yeterli sayıda insan kaynağına sahip olmayan firmalar
 • Operasyonel BT risklerini tamamen başka bir danışmanlık firmasına transfer ederek, kolay BT Hizmet Yönetimi yapmak isteyen firmalar
 • Kritikliği yüksek olan hizmetlerde iç ve dış kaynaların entegre çalışmasının sağladığı sinerjiye ihtiyaç duyan firmalar.