VMware’in tavsiyesi ve yönlendirmesi üzerine PSO kredilerimizi danışmanlık gününe çevirerek NovaBold firmasından aşağıdaki danışmanlık ve eğitim hizmetlerini aldık ;

  • VMware vSphere Optimize & Scale Training
  • VMware vSphere Initial Healthcheck and Fixing Up
  • Vakıf Katılım DataCenter Migration Project  (Gayrettepe-Ümraniye)
  • VMware vSphere Last Healthcheck and Fixing Up

Yukarıdaki eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi sırasında, özellikle veri merkezimizin kesintisiz bir şekilde taşınması projesinde, gün sayısı ve saat mefhumu gözetmeden hizmet ve destek veren danışmanımız Ömer AŞIK’a, özellikle sağlık taramaları sonrasında sonuçların detaylı bir şekilde yönetime raporlanması ve profesyonelce sunumu konusunda destek sağlayan Dr. Şahin AKKARGAN’a en içten teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

Serdal SEL

Bilgi Teknolojileri ve ADK Md. / Yönetmen

 

Vakıf Katılım Bankası Veri Merkezi Taşıma Projesi

İşveç merkezli bir firma olmamız sebebiyle bilgi sistemleri altyapımız merkez IT (Information Technologies) biriminin belirlediği standartlara uygun şekilde kurulmakta ve yönetilmektedir. Ayrıca gerek Avrupa Birliği ve gerekse tüm dünyada yerel devlet otoritelerinin belirlemiş olduğu birçok regülasyona uyum sağlamak bizler için bir zorunluluktur.

NovaBold Bilgi Teknolojileri firmasından ilk olarak ISO27001 Bilgi Güvenliği projemizde danışmanlık hizmeti aldık. Bu kapsamda firmamız, NovaBold’un yetkin danışmanları tarafından ISO27001 denetiminden geçirildi, eksiklerimiz belirlendi ve tamamlandı. ISO 27001 standardının zorunluğu kıldığı doküman setleri oluşturuldu ve projemiz başarıyla tamamlandı.

NovaBold Bilgi Teknolojileri ile ikinci projemiz ise KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) uyumluluğu ile ilgili oldu. Normalde firmamız bir Avrupa Birliği standartı olan GPDR (General Data Protection Regulation) standartlarına zaten uyumlu idi, ancak ülkemizde çıkan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa da uyumlu olmamız gerekiyordu. Hukuki bir süreç gibi görünse de bu kanunun Bilgi Teknolojileri birimini ilgilendiren birçok yanı olduğunu aldığımız danışmanlık hizmeti ile farkettik. Proje sonunda firmamız yerel bir regülasyon olan KVKK ile de uyumlu hale geldi.

Her iki projedeki verimli çalışmaları ve sergiledikleri performanstan dolayı NovaBold ailesine teşekkür ederim.

Atilla TASALI

Financial Controller

Trelleborg Industrial Solutions Turkey

NovaBold ile iş ortaklığımız 2014 yılının başlarına dayanmaktadır. 2014 yılında gerçekleştirdiğimiz BT Altyapı projesi kapsamında Sunucu, Veri Depolama, Sanallaştırma, Windows Server, Active Directory, Ağ ve Güvenlik konu başlıklarında kendilerinden kurulum ve konfigürasyon hizmeti aldık. Kapsamlı değişiklikler içeren bu projemizi, NovaBold’un yetkin ve saha tecrübesi yüksek mühendis ekibi sayesinde çok kısa bir sürede hiçbir kesinti yaşamadan gerçekleştirdik. NovaBold ile Bakım-Destek Anlaşması kapsamında yukarıdaki sistem bileşenleri ile ilgili destek almaya devam etmekteyiz.

Bilgi sistemleri konusunda bize kurumsal bir vizyon oluşturdukları, sorunsuz proje süreci ve halen vermekte oldukları sözleşme taahhütlerine uygun bakım-destek hizmetleri için şirketim ve şahsım adına teşekkür ederim.

Korhan GÜZELLİK

IT Manager

KSB Pompa Sistem Altyapısı Projesi