QNAP Ağ Depolama Üniteleri Danışmanlık Hizmetleri

QNAP NAS Teknolojilerinin Etkin Kullanımı İçin Profesyonel Hizmetler

QNAP Danışmanlık Hizmetimizin Kapsamı

NovaBOLD Bilgi Teknolojileri, 2013 yılından bu yana, Türkiye’deki tek QNAP ürünleri distribütörü TESAN İletişim A.Ş’nin QNAP Destek Hizmetleri alt yüklenicisi olarak tüm müşteri portföyüne hizmet veren tek yetkili Destek Merkezi‘dir. NovaBOLD, her boyuttaki resmi kurum ve özel işletmeler için QNAP Ağ Depolama çözümlerine yönelik Danışmanlık, Denetim, Eğitim ve Destek Hizmeti sağlayan bir mühendislik firmasıdır. Alanında uzman, sertifikalı ve saha deneyimine sahip deneyimli danışmanlarımızla kurumunuzun ihtiyacı olan en iyi Ağ Güvenliği çözümün sunmak için her zaman hazırız.

QNAP Danışmanlık Hizmetlerimiz temel olarak aşağıdaki hizmetleri kapsar; lütfen Denetim Hizmetleri ve Destek Hizmetleri için diğer sayfalarımızı ziyaret ediniz.

 • İleri seviye ağ altyapısı analizi
 • Güvenlik politikaları danışmanlığı
 • Yerinde ağ depolama cihazları (NAS) kurulum ve yapılandırması
 • Kurum/Şirket ihtiyaçlarına özel cihaz modeli önerme ve satış
 • İhtiyaca özel yazılım ya da çözüm geliştirme
 • Sistem yönetim hizmetleri
 • Yerinde temel QNAP Yönetim eğitimi

Aşağıdaki segmentasyonda yer alan QNAP cihazları için bizden Danışmanlık Hizmeti alabilirsiniz

 • Home/SOHO
 • SMB
 • Enterprise

QNAP'e Neden İhtiyacınız Var?

Daha önce QNAP kullanmadıysanız Veri Depolama ve Yönetiminin ne kadar kolay ve etkin olduğunu henüz deneyimlememiş olabilirsiniz. QNAP tüm boyuttaki cihazlarında aynı işletim sistemini kullanarak esnek ve kullanışlı işletim sistemini tüm kullanıcılara ücretsiz olarak açıyor.

QNAP kullanarak nelere sahip olursunuz?

 • Veri Yedekleme
 • Dosya Paylaşımı
 • Dosya Güvenliği
 • Merkezi ve Organize Dosya Yapısı
 • Ek Veri Saklama Alanı
 • Uzaktan Erişim

Çözüm Yaklaşımı

Tüm danışmanlık hizmetlerimizde ve BT projelerimizde kendi geliştirdiğimiz IST-E Felsefesini temel alırız. QANP Ağ Depolama çözümleri ile ilgili 2013 yılından bu yana tek yetkili destek merkezi olduğumuzdan, farklı büyüklüklerdeki firma ve kamu kurumunda ihtiyaca yönelik ürün konumlandırma ve isterlere göre yapılandırma hizmeti sunarız.

QNAP Teknolojileri

QNAP'in Desteklediği RAID Tipleri

Rakiplerle Karşılaştırma

Danışmanlarımızla Görüşmek İster misiniz?

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden QNAP Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

QNAP Ağ Depolama Ünitesi kurumlada veri bütünlüğü, gizliliği ve erişimi için kullanılan çok önemli bir bileşendir. Bu bileşenin ile oluşturulan ve ağ üzerinden erişime açılan veri alanının kurumsal iş ihtiyaçlarınızla örtüşüp örtüşmediği, güncel tehditlere karşı önlemlere sahip olup olmadığını, diğer iş uygulamalarınıza entegre olup olamayacağını bilerek bir disk yapısı ve mimari tasarımı yapmak gerekmektedir. Kurulum ve yapılandırmanın en başından doğru planlanlanması ve uygulanması hayati öneme sahiptir, bu sebeple bu aşamada uzman görüşü almak fayda sağlayacaktır.

Danışmanlık Hizmeti Nasıl Yapılır?

Bu hizmet müşteri ofisinde öncelike kurumsal iş ve güvenlik gereksinimleri analizi ile başlar, kritik ve korunması zorunlu olan veri yapıları tespit edilerek basit bir risk analizi yapılır. Analiz girdilerine göre bir ölçekleme ve tasarım yapılır, daha sonra bu tasarıma göre QNAP cihaz kurulur ve yapılandırılır. İşletmenizin büyüklüğü, uzak ofis sayınız, entegrasyon istekleriniz gibi diğer parametrelere göre bu hizmet 1 günden 3 güne kadar sürebilir.

Danışmanlık Hizmetleri Nasıl Ücretlendirilir?

Danışman ücretleri Danışman-Gün hesabına göre USD para cinsinden teklif edilir. Projenizi büyüklüğüne göre 1 günde 3 güne kadar bir sistemin canlı ortama planlı bir şekilde taşınması sağlanabilir. Danışman-Gün birim ücretlerimiz ile ilgili olarak lütfen teklif isteyiniz.

Danışmanlık hizmeti aldıktan sonra ne olacak?

Danışmanlık Hizmeti bir sistemi kurumsal ihtiyaçlara göre yapılandırma ve canlı ortama taşıma ya da canlı ortamda çalışan bir sistemin güncellenmesi, yükseltilmesi işlemlerini kapsar. Biz bu hizmeti ile devreye aldığımız sistemlerin 1 ay boyunca garanti kapsamında ücretsiz desteğini sağlıyoruz.