SONICWALL Ağ Güvenliği Teknolojileri Danışmanlık Hizmetleri

Müşteride Yerinde Alanında Uzman, Sertifikalı Danışmanlarımızla Verilen Hizmetlerimiz

Danışmanlık Hizmetimizin Kapsamı

NovaBOLD Bilgi Teknolojileri, 2013 yılından bu yana, SONICWALL Destek Merkezi‘ni yöneten ve işleten tek yetkili Hizmet Merkezi olmasının yanı sıra,  her boyuttaki işletmeler için SONICWALL güvenlik çözümlerinin Danışmanlık Hizmetleri sağlayan bir SONICWALL İş Ortağıdır. Alanında uzman, sertifikalı ve saha deneyimine sahip deneyimli danışmanlarımızla kurumunuzun ihtiyacı olan en iyi Ağ Güvenliği çözümün sunmak için her zaman hazırız. Danışmanlık Hizmetlerimiz temel olarak aşağıdaki hizmetleri kapsar;

 • İleri seviye ağ altyapısı analizi
 • Güvenlik politikaları danışmanlığı
 • Yerinde ağ güvenliği cihazları/yazılımaları kurulum ve yapılandırması
 • İhtiyaca özel yazılım ya da çözüm geliştirme
 • Sistem yönetim hizmetleri

SONICWALL ürün ailesi içerisinde olan aşağıdaki güvenlik çözümleri için bizden Danışmanlık Hizmeti alabilirsiniz

 • TZ, NSA ve SuperMassive serisi Firewall cihazları
 • E-mail Security Hardware Appliance, Virtual Appliance ve Software
 • GMS/Analyzer
 • Secure Remote Access Çözümleri
 • Wireless Security Çözümleri

Çözüm Yaklaşımı

Tüm danışmanlık hizmetlerimizde ve BT projelerimizde kendi geliştirdiğimiz IST-E Felsefesini temel alırız. SONICWALL güvenlik çözümleri ile ilgili danışmanlık ve eğitmenlik sertifikalarına sahip olmanın yanı sıra, kurumların ve işletmelerin ağ güvenliği ihtiyaç analizi, ölçeklendirilmesi, tasarımı, uyarlama ve yapılandırmasının yanı sıra periyodik olarak denetimi ve desteği gibi hizmetleri yerine getirecek yetkinlikte bir takıma sahibiz.

SONICWALL Ürün Ailesi

SONICWALL her ne kadar Next Generation Firewall ürünleri ile pazarda oldukça yaygın ve bilinir olsa da, ağ güvenliği alanında oldukça etkili ve yüksek performanslı diğer ürünleride vardır. NovaBOLD, SONICWALL ürün ailesinin tamamında Danışmanlık Hizmetlerini konumlandırabilmektedir.

CEO'dan 2018 Tehdit Raporu

Kimse Dokunulmaz Değil

İster düşük bütçeli küçük bir işletme olun, isterse devasa bütçeye sahip büyük bir işletme olun, saldırı yöntemleri öyle değişti ve gelişti ki artık kimse dokunulmaz değil diyebiliyoruz. Digital dünyadaki risklerle ilgili farkındalığınız artırmak için lütfen 2018 Tehdit raporunu dinleyiniz, ya da bir danışmanıza randevu veriniz.

Güncel Tehditler

Günümüz işletmeleri zor durumda bırakan en güncel tehditleri kategorik olarak sıralamak gerekirse;

 1. Ransomware (Dosyalarınızı şifreleyen ve sonrasında Fidye isteyen yazılımlar)
 2. Encrypted Threats (TLS, SSL protokolleri içine gizlenen siber saldırılar)
 3. E-Mail Threats (fidye ve oltalama yazılımıları, iş e-postası hırsızlığı)
 4. Wireless & Mobile Access (kablosuz ve mobil ortamdan kaynaklı yeni nesil saldırılar)

Firewall

Firewall cihazları ile ilgili danışmanlık hizmetlerimiz

E-Mail Security

SONICWALL E-Mail Security çözümleri ile ilgili danışmanlık hizmetlerimiz

SMA

SMA çözümleri ile ilgili danışmanlık hizmetlerimiz

GMS/Analyzer

GMS/Analyzer çözümleri ile ilgili danışmanlık hizmetlerimiz

Ransomware Nasıl Durdurulur?

Encrypted Threats Nasıl Önlenir?

Kablosuz ve Mobil Güvenlik

Danışmanlarımızla Görüşmek İster misiniz?

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Firewall cihazları Ağ Güvenliğinizin en önemli bileşenlerinden birisidir. Bu bileşenin kurumsal iş ihtiyaçlarınızla örtüşüp örtüşmediği, güncel tehditlere karşı önlemlere sahip olup olmadığını, diğer iş uygulamalarınıza entegre olup olamayacağını bilmek önemlidir. Bu sistemler pahalıdır ve bir kez hatalı karar verilirse geri dönüşü zor olabilir. SONICWALL ürünleri özelinde konuşmak gerekirse, aldığınız cihazdan en yükse faydayı sağlayabilmek için alanında uzman, sertifikalı ve daha önce benzer sistemleri canlı ortamda yapılandırmış, belirli zorlu süreçleri atlatmış deneyimli danışmanlarımızla çalışmanız, ağ güvenliğinizde istediğiniz olgunluk seviyesine gelmenize yardımcı olacaktır.

Danışmanlık Hizmeti Nasıl Yapılır?

Bu hizmet müşteri ofisinde öncelike kurumsal güvenlik gereksinimleri analizi ile başlar, kritik ve korunması zorunlu olan varlıklar tespit edilerek basit bir risk analizi yapılır. Analiz girdilerine göre bir ölçekleme ve tasarım yapılır, daha sonra bu tasarıma göre SONICWALL cihaz kurulur ve yapılandırılır. İşletmenizin büyüklüğü, uzak ofis sayınız, entegrasyon istekleriniz gibi diğer parametrelere göre bu hizmet 1 günden 5 güne kadar sürebilir.

Danışmanlık Hizmetleri Nasıl Ücretlendirilir?

Danışman ücretleri Danışman-Gün hesabına göre USD para cinsinden teklif edilir. Projenizi büyüklüğüne göre 1 günde 5 güne kadar bir sistemin canlı ortama planlı bir şekilde taşınması sağlanabilir. Danışman-Gün birim ücretlerimiz ile ilgili olarak lütfen teklif isteyiniz.

Danışmanlık hizmeti aldıktan sonra ne olacak?

Danışmanlık Hizmeti bir sistemi kurumsal ihtiyaçlara göre yapılandırma ve canlı ortama taşıma ya da canlı ortamda çalışan bir sistemin güncellenmesi, yükseltilmesi işlemlerini kapsar. Biz bu hizmeti ile devreye aldığımız sistemlerin 1 ay boyunca garanti kapsamında ücretsiz desteğini sağlıyoruz. Ancak sürekli Destek Hizmetleri için ayrıca teklif alınması gerekir. Destek Hizmetleri ayrı bir ekibimiz tarafından ITIL süreçleri baz alınarak sistematik bir şekilde takip edilen bir başka hizmet kolumuzdur.