Sonicwall Denetim Hizmetleri


Sonicwall Denetim Hizmetleri

Sonicwall'unuzu Denetleyelim

Ne kadar güvendesiniz, tarafsızca inceleyelim.


Sonicwall donanımınız üretici ve endüstri en iyi pratiklerine göre yapılandırıldı mı? Sizi gerçekten güncel tehditlere karşı koruyor mu? Bu soruların cevabı çok önemlidir, çünkü yüksek risk altında olabilirsiniz. Tehditlerin tipi ve geldikleri mekanizmalar sürekli değişmektedir, bu kadar hızlı değişen siber tehdit dünyasında sizin Firewall'unuzun ilk kurulduğu günkü yapılandırma ile kalmaması gerekir. Her ne kadar Sonicwall'unuz bulut temelli tehdit veritabanını sürekli güncel tutsa da eğer yapılandırma hatası varsa, risk orada durmaktadır. Kurum dışından tarafsız uzmanların sisteminiz üzerinde inceleme ve raporlama yapması çok fayda sağlar ve fark yaratabilir.

Eğer sizinde bir Sonicwall'unuz varsa ve ne zaman kimin tarafından kurulduğunu bilmiyorsanız ya da kurulduğu günden bu yana sürekli güncelleme yapılmadığına inanıyorsanız, o zaman Sonicwall Denetim Hizmetimiz tam da aradığınız hizmet olabilir. Arayın görüşelim hizmetimizi detaylandıralım.

Hizmet İçeriği

Sonicwall Denetim Hizmeti çok deneyimli saha danışmanlarının çalışmada rol almasını gerektirir. Denetim hizmeti her zaman Sonicwall ile sınırlı kalmayabilir, çevre etkenlerde zaman zaman değerlendirmeye katkı sağlar. Denetim çalışması sonucunad elde edilen bulgular raporlanır ve müşterilerimizle paylaşılır. Temel olarak bir Sonicwall Denetim çalışması aşağıdaki aktiviteleri içerir:

  Sonicwall Denetim Hizmetleri
 • İş'in kapsamının netleştirilmesi ve yönetim onayı
 • Kurumsal İş ihtiyaçlarının değerlendirilmesi (access & app rules, uzaktan bağlantı gereksinimleri v.b.)
 • Üretici firmware güncellemeleri ile uyumluluk denetimi
 • 5651 loglama yasal düzenlemesi ile uyumluluk analizi
 • Eğer varsa ISO27001 v.b. standartlarıyla uyumluluk analizi
 • Çevre sistemleri ile entegrasyonun denetimi (AD, LDAP, Radius, v.b.)
 • Yedekleme stratejisinin kontrolü
 • Veri Merkezi ziyareti ve çevresel gözlemler
 • Kullanıcı erişim yetkilerinin İş beklentileri ile uyumluluğunu denetimi
 • Mevcut konfigürasyonun iş beklentileri ile uyumluluğunu raporlanması

Hizmet Sunumu

Denetim hizmeti doğası gereği müşteri yerinde yerine getirilir. Bu hizmet yerinde kontrol aktiviteleri ve uzaktan rapor hazırlama hizmeti olarak iki kategoriye ayrılır.

Hizmet Ücretlendirme

Sonicwall TZ, NSa, NSsp ve NSv serisi Firewall ekipmanları için farklı ücretlendirme politikaları söz konusudur. Yapılandırılacak sistemin diğer sitelerle VPN bağlantısı, diğer sistemlerle entegrasyonu (Active Directory, LDAP, Radius, LogServer, v.b.), Routing planlaması v.b. kriterlere göre ücretlendirme değişkenlik gösterir. Bu sebeple proje bazında teklif alınması gerekir.