Destek Hizmetleri


Sonicwall Destek Hizmetleri

7 gün 24 saat - Profesyonel Destek

Çözüm Garantili Uzman Desteğine Ne dersiniz?


Sonicwall Desktek Hizmetleri 7 gün 24 saat esaslı ve tanımlı bir Hizmet Taahhüdü (SLA) kapsamı olan profesonel bir hizmettir. Bu hizmet sınırsız çağrı kaydını içeren ve çok sıkı SLA tanımları olan yıllık bir Hizmet Sözleşmesi şeklinde düzenlenebildiği gibi, yıllık belirli adetle çağrı açma ile sınırlandırılmış bir hizmet paketi olarakta satın alınabilir.

Ağ güvenliği çok kritik bir konudur, siber saldırıların ne zaman yoğunlaşacağı ve/veya teknik sorunların ne zaman karşınıza çıkacağı belli olmaz, her an erişlebileceğiniz bir uzman desteğine sahip olmak büyük ayrıcalık. Alanında en yetkin ve sertifikalı danışmanlarımız ile 7 gün 24 saat perspektifinde hizmetinizdeyiz.

Çözüm Garantisi Veriyoruz

Kurulum ve denetimini bizim yaptığımız tüm sistemlerde oluşabilecek sorunlar için çözüm garantisi sağlıyoruz. Kimsenin yanaşmadığı çözüm garantisini nasıl verebiliriz ki?

  Sonicwall Destek Hizmetleri
 1. HealthCheck: Sözlşeme öncesi mevcut sistemlerinizi çok detaylı bir denetim sürecinden (healtcheck) geçiriyoruz ve tüm gerekli önlemleri işin en başında alıyoruz ve hatta gerekirse sisteminizi yeniden ücretsiz kuruyoruz. Bizim çözemeyeceğimiz durumlar olursa, sizin adınıza Global Support ekibine çağrı kaydı açıp takibini yapıyoruz. Gerekirse donanımın RMA süreçleri ve değişimine kadar takip ediyoruz, siz hiç bir detayı takip etmek durumunda kalmıyorsunuz.
 2. Yetkinlik: Türkiye'nin ilk SNSP (Sonicwall Network Security Professionall) ve Sonicwall Trainer ünvanlı danışmanları bizim ekibimizde yer alıyor. Bu ekip 2013 yılından bu yana sahada aktif olarka rol alıyor ve alanında en yetkin ve tecrübeli grubu temsil ediyor.
 3. Global Support: Ekibimiz Sonicwall Global Support ekibindeki çeşitli uzmanlık katmanlarında yer alan profesyonellerle direkt iletişim kurabiliyor. Bizim imkanlarımız dahilinde çözülemeyen sorunların global yazılım ekibi ile görüşülebilmesi ve ara hotfix'lerin üretilmesi gibi çalışmaları geçmişte yapabildik ve yapabiliyoruz.
Sözlieşmeli olmayan kurumlarada anlık destek sağlayabiliyoruz, ancak bizim kurulumunu ve denetimini yapmadığımız sistemler için çözüm garantisi veremiyoruz, best-effort kapsamında sorunları genellikle çözüyoruz.

Hizmet İçeriği

Sonicwall Profesyonel Destek Hizmetlerini iki yöntemle belirli bir hizmet taahhüdüne bağlıyoruz.
 1. Yıllık Sınırsız Hizmet Sözleşmesi
 2. Adetli Hizmet Paketleri (5, 10, 20 adet)

Hangi hizmet yöntemini seçerseniz seçin müdahale süresi ve çözüm garantisi sağlıyoruz. Sınırsız Hizmet Sözleşmesi/Adetli Paket içeriği aşağıdaki kapsam ve aktivitelerden oluşur.

 1. Acil Destek Çağrısı (7x24)
 2. Standart Destek Çağrısı (8x5)
 3. Uzaktan Bağlantı/E-Posta/Telefon Destek
 4. Firma Yerinde Uzman Desteği (pakete opsiyon olarak dahil edilir)
 5. Sağlık Taraması (HealtCheck)

Bu aktiviteleri yerine getiricek teknik personelin alanında uzman olduğu taahhüdünü veriyoruz.

Hizmet Sunumu

Sonicwall Profesyonel Destek Hizmetleri Uzaktan ve Yerinde hizmetleri kapsamaktadır. Sizlere sağladığımız özel telefon hattı ve e-posta adresi üzerinden iletişime geçebildiğimiz gibi, 7x24 anlık iletişim için whatsapp hattı da kullanıyoruz. Sonuç olarak bize her şekilde kesin bir ulaşım sağlıyorsunnuz. Danışmalarımız ihtiyaca göre duruma müdahale ediyorlar.

Hizmet Ücretledirme

Bu hizmet yıllık sözleşme bazında yapılandırılmaktadır; kapsama dahil olacak olna donanım veya donanımların türü, sayısı, aralarında bağlantı yapısı v.b. parametlere göre kuruma özel aylık ücret hesaplanmaktadır. Yıllık sözleşme yapmak istemeyen müşterilerimize için 5, 10, 20 adet çağrı kaydı açma hakkını içeren özel hizmet paketlerimizi önerebiliyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşınız.